Hírek

Madarak a Tisza-tavi túrákon I.

A Tisza-tavon 157 madárfajt lehet megfigyelni, ebből 129 védett és 20 fokozottan védett, 74 fészkelő faj. Néhány szép és jellegzetes faj, melyekkel akár a tavi túra során is találkozhatunk: Bakcsó Magyar népies nevén vakvarjú, a Tavi túra logójában is ez a madár látható. Bozótos cserjéken költ, de előfordulhat nádasokban is. Rendszeresen költ a Tisza-tavon. Tojásai:…

Kattintson ide a folytatásért

Madarak a Tisza-tavi túrákon II.

A Tisza-tavon 157 madárfajt lehet megfigyelni, ebből 129 védett és 20 fokozottan védett, 74 fészkelő faj. Néhány további szép és jellegzetes faj, melyekkel akár a tavi túra során is találkozhatunk: Nagykócsag A természetvédelem címermadara. Elsősorban avas nádasokban, telepesen költ. Fészkét avas, elszáradt nádból készíti. Fészekalja 3-5 halvány kékes tojásból áll. Költés április elejétől. Tápláléka kisebb…

Kattintson ide a folytatásért

Madarak a Tisza-tavi túrákon III.

A Tisza-tavon 157 madárfajt lehet megfigyelni, ebből 129 védett és 20 fokozottan védett, 74 fészkelő faj. Íme még néhány szép és jellegzetes faj, melyekkel akár a tavi túra során is találkozhatunk: Vörösgém Nádasokban és gyékényesekben él, és költ. Költés május elejétől. Fészekalja, 2-6 db zöldes tojás. Tápláléka kisebb halak, hüllők, kétéltűek, rovarok, rákok. Hosszútávú vonuló,…

Kattintson ide a folytatásért

Madarak a Tisza-tavi túrákon IV.

A Tisza-tavon 157 madárfajt lehet megfigyelni, ebből 129 védett és 20 fokozottan védett, 74 fészkelő faj. Bemutatunk még néhány szép és jellegzetes fajt, melyekkel akár a tavi túra során is találkozhatunk: Fattyúszerkő Vízinövényekből építi úszó fészkét, gyakran a tündérrózsa levelére, sulyommezőre, mocsaras zsiókás részekre. Fészekalja 2-4 db zöldes-barnás pettyezett tojás, telepesen költ. Költés május végétől,…

Kattintson ide a folytatásért

Érdekes emlősök a Tisza-tavi túrákon

Eurázsiai hód Európa legnagyobb rágcsálója, kotorékokban lakik, bejárata a víz alatt, ritkán épít gátat. A hód látása nem túl jó, de a szaglása, hallása fejlett. Az alom 2-3 kölyökből áll, télen születnek. Párzási időszak januártól áprilisig, monogám életű. A kicsik 2-3 évig a szülőkkel maradnak, még ivarérettek nem lesznek. Tápláléka növényi eredetű, főleg puhafa. Felnőttkori…

Kattintson ide a folytatásért

Érdekes hüllők a Tisza-tavi túrákon

Mocsári teknős Őshonos teknősfaj. Álló vizeket, mocsaras területeket kedveli, április elején bújik elő. A víztől csak a tojást rakó nőstények távolodnak el nyáron, és lazább homokba, talajba rakják tojásukat. A kisteknősök augusztus, szeptember környékén kelnek ki. Októberben vonulnak el telelni, és mélyen az iszapba fúrják magukat. Tápláléka húsfélék, vízi bogarak, férgek, csigák, békák, gőték, halivadék.…

Kattintson ide a folytatásért

Érdekes rovarok, pókok a Tisza-tavi túrákon

Kérész (tiszavirág) A legnagyobb európai kérész, rövid életű, tömeges megjelenése: június közepe. Testfelépítése: fej, tor, potroh, három pár láb. A nőstény nagyobb, 7-8000 petét rak. Három éves egyedfejlődése van, a lárva a mederfenék agyagos részén él. A lárva főként folyóvizekben található, alga-, törmelékevő, ragadozó. Egyedfejlődése, átváltozása, pete, lárva- szubimágó, itt a nőstény fejlődése megáll, imágó.…

Kattintson ide a folytatásért

Különleges növények a Tisza-tavi túrákon

Gyilkos csomorika Hazánk egyik legmérgezőbb növénye, minden része, de különösen az édes zeller illatú gyöktörzse erősen mérgező, mely cikutoxint tartalmaz. Mérgezési tünetek, nyálfolyás, görcsök, mint az epilepsziánál. A halál légzésbénulással áll be. Sekély vizű parti részeken, uszadékokon fordul elő, évelő növény. Fehér ernyős virágzata van, hasonlít a békakorsóra, bürökre, zellerre. Virágzás júliustól, szeptemberig. Természetvédelmi értéke…

Kattintson ide a folytatásért

Elkészült a Tavi túra ajándékkártya!

Sokan kértétek, ezért megcsináltuk. Elkészült a Tavi túra ajándék kártya! Vendégeink, akik sok élménnyel távoztak túráinkról, kérdezték, hogy tudnak e ajándék-utalványt adni barátaiknak, szeretteiknek, mert ezt az élményt nekik is át kell élni. Ezért létrehoztuk a Tavi túra ajándékkártyát, amit telefonon, sms-ben vagy emailban is megrendelhetsz névre szólóan. Amit tenned kell: megrendeléskor megadod a neved,…

Kattintson ide a folytatásért
Érdemes-e délben csónaktúrára menni?

Érdemes-e délben csónaktúrára menni?

Igen, érdemes, mivel a madarak nappal vadásznak, és saját vadászterületükön nézzük meg őket, a virágmezők csak nappal láthatók, 08.00- 16.00 óra között, valamint katonai kishajónk álcahálóval van ellátva, így árnyékban tekintjük meg a Tiszta-tó gyönyörű vízi világát.

Kattintson ide a folytatásért